O nas

Centrum Wypoczynkowe AURA oferuje trzy duże domy letniskowe usadowione na niewielkim wzgórzu, wykończone w wysokim standardzie w 2022 roku i spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających lokatorów! 

Domki położone są minutę drogi od plaży, a z okien rozpościera się przepiękny widok na jezioro i lasy. 

Centrum AURA znajduje się w miejscowości Żegary nad drugim pod względem wielkości jeziorem Suwalszczyzny – Gaładuś. W pobliskiej okolicy znajduje się także jezioro Dusajek oraz Sztabinki.

To wymarzone miejsce dla miłośników słodkiego lenistwa, pięknych krajobrazów oraz aktywnego wypoczynku

Nasza AURA to coś więcej niż tylko piękne barwy… to natura spokój i wspólnota

Nasza oferta skierowana jest do szerokiego grona osób, rodzin z dziećmi chcących wypocząć na łonie natury w malowniczym otoczeniu i komfortowych warunkach jak i zwolenników aktywnego wypoczynku, firm, wędkarzy oraz miłośników sauny fińskiej i sauny infrared.

 
Jako ogromni fani i pasjonaci tenisa, pragniemy zarażać tym innych w naszym Centrum Wypoczynkowo-Rekreacyjnym, oferując profesjonalne treningi tenisa ziemnego na naszym korcie z nawierzchni ceglastej.

Każdy dom to 4 najwyższej klasy, w pełni wyposażone apartamenty. Każdy z nich wyposażony jest w aneks kuchenny oraz prywatną łazienkę.

Znajdujące się na parterze dwa Apartamenty z tarasem wyróżnia przepiękne wyjście na zewnątrz, gdzie odnajdziemy przytulny kominek jak i dodatkowy stolik z krzesłami. Apartament z tarasem jest w stanie pomieścić max. 4 osoby.

Apartamenty na piętrze zaskakują swoją pojemnością. W pełnej wygodzie, swoje miejsce odnajdzie tam nawet max. 6 osób. Dodatkowym atutem będą tutaj 2 łazienki do dyspozycji gości. 

Pełen dom jest więc w stanie ugościć 20 osób.

W ośrodku znajduje się sala kominkowa, wyposażona w projektory, ekrany oraz profesjonalne nagłośnienie. 

Jest to wyśmienite miejsce nie tylko do odpoczynku, ale także na spotkania firmowe oraz wszelakie imprezy okolicznościowe, imprezy rodzinne czy wypad ze znajomymi.

Znajduje się tam także strefa z sauną, dzięki czemu można dostosować charakter pobytu.

bezpłatne wifi

Wi-Fi

Zapewniamy pełen dostęp do Wi-Fi.

klimatyzacja

Klimatyzacja

Nasze domy są wyposażone w system rekuperacji. Co zapewnia najwyższy komfort świeżego powietrza.

kamery monitorujące

Kamery monitorujące posesję

Dbamy o bezpieczeństwo naszych gości, dlatego na terenie posesji zainstalowano kamery monitorujące.

telewizor

TV

Zapewniamy pełen dostęp do telewizji z płaskim ekranem w każdym z pokoi.

zakaz palenia

Zakaz palenia

Na terenie obiektu obowiązuje całkowity zakaz palenia w pomieszczeniach.

Zakwaterowanie dzieci

Mile widziane są dzieci w każdym wieku, jednak dzieci od 15-go roku życia uważane są za osoby dorosłe.

Jezioro Gaładuś

Jest drugim pod względem wielkości jeziorem na Suwalszczyźnie i zarazem jednym z najbardziej zachwycających oko. To urokliwe jezioro ma ponad 10 km długości i powierzchnię ok 7,5 km2. 

Położone jest w północno-wschodniej części Polski na granicy z Litwą na terenie podlaskiej gminy Sejny oraz granicach Republiki Litewskiej w rejonie łoździejskim. Warto jednak zaznaczyć, że większa część jeziora znajduje się właśnie na terenie naszego kraju. 

Gaładuś to czysta woda z piaskiem bez wodorostów i zanieczyszczeń. Woda klasy drugiej posiada tendencję w kierunku klasy pierwszej. Jest to ostoja ciszy i spokoju o wysokich brzegach, porośniętych łąkami i jarami. Zatoki są łagodnie zarysowane, można zobaczyć także cyple i mniejsze wysepki. Na jeziorze obowiązuje zakaz pływania łodziami i pochodnymi z silnikami o mocy większej niż 5KM.

Sejneńszczyzna to przepiękne miejsce!

Nasza ukryta oaza w Sejnach sprawi, że na nowo odkryjesz uroki życia nad jeziorem! 

Tutaj udogodnienia inspirowane są prawdziwym kurortem, a wspaniałe widoki na jezioro zastępują zwykłe mieszkanie i pozwalają odpocząć od zgiełku miejskiego życia, a także spędzić aktywnie czas i poznać tę majestatyczną okolicę na Sejneńszczyźnie.

Ta okolica jest miejscem wręcz dziewiczym – rejony Gaładusi to gwarantowany nocleg wśród ciszy i uroków tego miejsca, jednak nie ma tu zbyt wielu sklepów, dlatego warto zaopatrzyć się przed przyjazdem na miejsce.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Co m.in. można zobaczyć dookoła?

  • Dworek Miłosza w Krasnogrudzie
  • Rezerwat Łempis
  • Rezerwat Tobolinka
  • Ostoja bobrów Marycha
  • Skansen litewski w Puńsku
  • Ośrodek Narciarski Szelment

Pobliskie szlaki

Szlaki turystyczne

  • Szlak nr 1: Suwalski gigant. Znaki czerwone: Jastrzębna PKP, Sejny, Gołdap (217 km).
  • Szlak nr 2: pieszy, Szlak Dziesięciu Jezior. Znaki niebieskie: Uroczysko Węgzał, Maćkowa Ruda, Buda Ruska, Wysoki Most, Jeziorki, Karolin, Wierśnie, Giby, Sejny (35 km).
  • Szlak nr 3: pieszy, Od doliny Blizny do Czarnej Hańczy i Kanału Augustowskiego.
  • Szlak nr 4: pieszy, Nad Pomorzem. Znaki czarne: Aleksiejówka, Kukle, Zelwa (10 km).
  • Szlak nr 5: pieszy, Do granicy z Litwą. Znaki czarne: Dworczysko, Sztabinki, Krasnogruda, Dusznica, Ogrodniki przejście graniczne (9 km).
  • Szlak nr 6: pieszy, Nad Czarną Hańczą. Znaki czerwone: Wysoki Most, Sarnetki, Wysoki Most (14 km).
  • Szlak nr 7: pieszy, Na Dziewiętnasty Kilometr. Znaki czarne: Wysoki Most, Dziewiętnasty Kilometr (2,7 km).

Ścieżki edukacyjne

  • Szlak nr 8: ścieżka edukacyjna Puszcza. Znaki żółte: Wysoki Most, Wysoki Most (3,8 m).
  • Szlak nr 9: ścieżka edukacyjna Tropem Wilka. Znaki: wilczy trop w kolorze czerwonym. Przebieg: Głęboki Bród, jez. Chylinki, leśniczówka Chylinki, Głęboki Bród (7 km).

Szlaki rowerowe

  • Trasa wokół jeziora Gaładuś (centrumrowerowe.pl)
  • Szlak nr 10: rowerowy, Międzynarodowy szlak rowerowy R11, odcinek suwalski: Ruda, Augustów, Ogrodniki. Oznakowanie: zielony symbol R11. Przebieg: Ruda – Augustów – Ogrodniki (173,6 km)
  • Szlak nr 11: rowerowy, Pierścień rowerowy Suwalszczyzny – część północna. Znaki niebieskie: Żegary, Rutka-Tartak, Wiżajny, Rakówek, Legucie, Golubie, Maciejowięta, Stańczyki, Przerośl, Budy, Czarne, Raczki, Suwałki, Stary Folwark (173,4 km)
  • Szlak nr 12: rowerowy, Pierścień rowerowy Suwalszczyzny – część południowa. Oznakowanie: zielony symbol R65. Przebieg: Dowspuda, Sztabin, Żegary (176,3 km)
  • Szlak nr 13: rowerowy, Szlak bociani. Kolor czerwony: Jasionowo – Sztabin – Lipsk – Mikaszówka – Głęboki Bród – Stary Folwark – Gulbieniszki – Hańcza – Stańczyki (183,1 km)

Szlak kajakowy

  • Szlak nr 14: kajakowy, Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim (70 km).